প্ৰজ্ঞান ভাৰতী আঁচনি ২০২২ ~ নতুন প্ৰকাশন

Rate this post
প্ৰজ্ঞান ভাৰতী আঁচনি ২০২২

অসম চৰকাৰে তেওঁলোকৰ শেহতীয়া পৰীক্ষাত উচ্চ নম্বৰ লাভ কৰা সকলো মহিলা ছাত্ৰীৰ বাবে এক নতুন আঁচনি ঘোষণা কৰিছে। 

আঁচনিখনৰ অংশ হিচাপে সকলো মহিলা ছাত্ৰীক স্কুটাৰ দিয়া হ’ব। প্ৰজ্ঞান ভাৰতী স্কুটি আঁচনি এই আঁচনিখনৰ নাম। 

আমি এই প্ৰবন্ধটোত আঁচনিখনৰ বিষয়ে বিৱৰণ আপোনাৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰিম যাতে আপুনি আন কোনো হস্তক্ষেপ বা সমস্যা অবিহনে নাম ভৰ্তি কৰিব পাৰে। 

আমি অসম স্কুটি আঁচনি 2022-ৰ বিষয়ে সকলো তথ্য প্ৰদান কৰিছো, যেনে যোগ্যতা, বয়সৰ সীমা, আৰু ধাপে ধাপে আবেদন প্ৰক্ৰিয়া।

স্কুটিয়ে ছোৱালীসকলক মহাবিদ্যালয়ত পঢ়িবলৈ আৰু উচ্চ শিক্ষা গ্ৰহণ কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰিব।

উচ্চ শিক্ষা বিভাগে প্ৰজ্ঞান ভাৰতী স্কুটি আঁচনিৰ অংশ হিচাপে স্কুটাৰ বিতৰণ কাৰ্যসূচীৰ আয়োজন কৰিছিল। অসম স্কুটি আঁচনি সকলো যোগ্য আবেদনকাৰীৰ বাবে মুকলি। 

উচ্চ শিক্ষা বিভাগে প্ৰজ্ঞান ভাৰতী স্কুটি আঁচনিৰ অংশ হিচাপে স্কুটাৰ বিতৰণ কাৰ্যসূচীৰ আয়োজন কৰিছিল। অসম স্কুটি আঁচনি সকলো যোগ্য আবেদনকাৰীৰ বাবে মুকলি। 

অসম ৰাজ্য চৰকাৰে যোগ্য মহিলা ছাত্ৰীসকলক স্কুটাৰ প্ৰদান কৰাৰ বাবে অসম স্কুটি আঁচনি, যাক প্ৰগতি ভাৰতী আঁচনি 2022 বুলিও জনা যায়, আৰম্ভ কৰিছে। 

কেৱল প্ৰথম শ্ৰেণীৰ শ্ৰেণীৰ সৈতে 2021 চনত উচ্চতৰ মাধ্যমিক পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হোৱা মেধাৱী মহিলা ছাত্ৰীসকলহে যোগ্য। শিক্ষাৰ্থীসকলক পেট্ৰ’ল আৰু বৈদ্যুতিক স্কুটাৰৰ মাজত বাছনি কৰাৰ বিকল্প দিয়া হয়।

অসমৰ ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ মতে, শিক্ষাই লোকসকলক তেওঁলোকৰ ব্যক্তিত্বৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। তেওঁ শিক্ষাৰ্থীসকলক জীৱনত সফল হ’বলৈ তেওঁলোকৰ অভিনৱ সামৰ্থ্য উন্নত কৰিবলৈ আহ্বান জনায়।

Leave a Comment

সমাজ সংগঠনত ছাত্ৰৰ ভূমিকা ৰচনা – 2023 শফালী বাৰ্মা জীৱনী | Shafali Verma Indian Women Cricketer মিতালী ৰাজ জীৱনী | Mithali Raj Biography Women Cricketer ভাৰতীয় ডাকঘৰ নিয়োগ 2023 | 40889 খালী পদৰ বাবে আবেদন কৰক বাল্য বিবাহঃ অসমত গণ গ্ৰেপ্তাৰ, ১৮০০ ৰো অধিক গ্ৰেপ্তাৰ প্ৰবীণ গায়িকা বাণী জয়ৰামৰ মৃত্যু হয়, পদ্মভূষণ বঁটা পোৱাৰ কেইদিনমান পিছত साउथ के सुपरस्टार Thalapathy 67 का बताया Tittle फ्लिम का Vadh | नए फ्लिम “वध” कब Release हो रहा हे UPSC 2023 Notification | ইউপিএছচি অসামৰিক সেৱা পৰীক্ষা 2023 Thunivu OTT release date ভাৰিচু আৰু থুনিভু অ’টিটি ত মুক্তি Padma Awards 2023 পদ্ম বঁটা বিজয়ীসকলৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা (GK) Indian Railways १७८५ वैकेंसी का इंतजार कर रहे युवाओं के लिए बड़ा मौका है। himanta biswa sarma marriage | Assam Chief Minister Essay on Discipline | Story dharitri assam land records online ভূমিৰেকৰ্ড কেনেদৰে পৰীক্ষা কৰিব? CA Foundation result | চিএ ফাউণ্ডেচন ফলাফল মুকলি কৰা হৈছে Bihu Essay in Assamese [বিহু ৰচনা]