স্কুলৰ প্ৰমাণ পত্ৰ বিচাৰি আবেদন ~ Application seeking school certificate

Rate this post
  1. আপোনাৰ অনুৰোধৰ কাৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰক। আপুনি আপোনাৰ বিদ্যালয়ৰ প্ৰমাণপত্ৰৰ প্ৰতিলিপিৰ বাবে আবেদন কৰিছে নেকি কিয়নো আপুনি মূলটো হেৰুৱাইছে, বা আপোনাক এক নিৰ্দিষ্ট উদ্দেশ্যৰ বাবে ইয়াৰ প্ৰয়োজন আছে নেকি, যেনে চাকৰি বা উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে আবেদন কৰা?
  2. আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয় নিৰ্দিষ্ট বিদ্যালয়ৰ প্ৰমাণপত্ৰ চিনাক্ত কৰক। আপোনাক আপোনাৰ হাই স্কুল ডিপ্লোমাৰ প্ৰতিলিপি, আপোনাৰ গ্ৰেডৰ প্ৰতিলিপি, বা আন কোনো প্ৰকাৰৰ প্ৰমাণপত্ৰৰ প্ৰয়োজন নেকি?
  3. আপোনাৰ আবেদনকাক সম্বোধন কৰিব বিচাৰি উলিয়াওক। এয়া আপোনাৰ বিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ বা প্ৰধান শিক্ষক হ’ব পাৰে, বা ই বিদ্যালয়ৰ ৰেকৰ্ড বা প্ৰশাসনিক কাৰ্যালয় হ’ব পাৰে।
  4. প্ৰমাণপত্ৰৰ অনুৰোধ কৰি এখন আনুষ্ঠানিক পত্ৰ বা ইমেইল লিখক। আপোনাৰ পত্ৰত, আপোনাৰ পৰিচয় দিয়ক আৰু আপোনাৰ অনুৰোধৰ কাৰণ বৰ্ণনা কৰক। আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ নাম, আপুনি পঢ়া বিদ্যালয়ৰ নাম, আৰু আপুনি বিদ্যালয়ত পঢ়া তাৰিখবোৰ প্ৰদান কৰক। আপুনি অনুৰোধ কৰা প্ৰমাণপত্ৰৰ প্ৰকাৰ আৰু আপোনাক প্ৰয়োজন হোৱাৰ কাৰণ নিৰ্দিষ্ট কৰক।
  5. যিকোনো প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰক। আপোনাৰ অনুৰোধৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি, আপুনি আপোনাৰ পৰিচয় বা অন্যান্য নথিপত্ৰৰ প্ৰমাণ প্ৰদান কৰিব লাগিব পাৰে।
  6. আপোনাৰ আবেদন দাখিল কৰক আৰু সঁহাৰি ৰখাৰ বাবে অপেক্ষা কৰক। বিদ্যালয়ে আপোনাৰ অনুৰোধ প্ৰক্ৰিয়া কৰিবলৈ আৰু আপোনাক প্ৰমাণপত্ৰ প্ৰদান কৰিবলৈ কিছু সময় লাগিব পাৰে।

 

  • পৃষ্ঠাৰ শীৰ্ষত আপোনাৰ নাম আৰু যোগাযোগৰ তথ্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰক।
  • পৰিচয়: আপোনাৰ অনুৰোধৰ উদ্দেশ্য বৰ্ণনা কৰা এক চমু পৰিচয়ৰ সৈতে আৰম্ভ কৰক।
  • শৰীৰ: আপোনাৰ প্ৰয়োগৰ মুখ্য অংশত, নিম্নলিখিত তথ্যঅন্তৰ্ভুক্ত কৰক:
  1. আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ নাম আৰু আপুনি পঢ়া বিদ্যালয়ৰ নাম
    আপুনি বিদ্যালয়ত পঢ়া তাৰিখবোৰ
    আপুনি অনুৰোধ কৰা নিৰ্দিষ্ট প্ৰকাৰৰ প্ৰমাণপত্ৰ (যেনে হাই স্কুল ডিপ্লোমা, গ্ৰেডৰ প্ৰতিলিপি ইত্যাদি)
    আপোনাক প্ৰমাণপত্ৰৰ প্ৰয়োজন হোৱাৰ কাৰণ (যেনে চাকৰিৰ আবেদন, উচ্চ শিক্ষা ইত্যাদি)
  • সমৰ্থনকাৰী নথিপত্ৰ: যদি প্ৰয়োজন হয়, আপোনাৰ আবেদনৰ সৈতে যিকোনো সমৰ্থনকাৰী নথিপত্ৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰক। ইয়াত আপোনাৰ পৰিচয় বা অন্যান্য প্ৰাসঙ্গিক নথিপত্ৰৰ প্ৰমাণ অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব পাৰে।
  • সমাপ্তি: আপোনাৰ অনুৰোধ বিবেচনা কৰাৰ বাবে প্ৰাপ্তকৰ্তাক ধন্যবাদ জনাই নম্ৰ সমাপ্তিৰ সৈতে সমাপ্ত কৰক।

 

 

Read More :

Leave a Comment

সমাজ সংগঠনত ছাত্ৰৰ ভূমিকা ৰচনা – 2023 শফালী বাৰ্মা জীৱনী | Shafali Verma Indian Women Cricketer মিতালী ৰাজ জীৱনী | Mithali Raj Biography Women Cricketer ভাৰতীয় ডাকঘৰ নিয়োগ 2023 | 40889 খালী পদৰ বাবে আবেদন কৰক বাল্য বিবাহঃ অসমত গণ গ্ৰেপ্তাৰ, ১৮০০ ৰো অধিক গ্ৰেপ্তাৰ প্ৰবীণ গায়িকা বাণী জয়ৰামৰ মৃত্যু হয়, পদ্মভূষণ বঁটা পোৱাৰ কেইদিনমান পিছত साउथ के सुपरस्टार Thalapathy 67 का बताया Tittle फ्लिम का Vadh | नए फ्लिम “वध” कब Release हो रहा हे UPSC 2023 Notification | ইউপিএছচি অসামৰিক সেৱা পৰীক্ষা 2023 Thunivu OTT release date ভাৰিচু আৰু থুনিভু অ’টিটি ত মুক্তি Padma Awards 2023 পদ্ম বঁটা বিজয়ীসকলৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা (GK) Indian Railways १७८५ वैकेंसी का इंतजार कर रहे युवाओं के लिए बड़ा मौका है। himanta biswa sarma marriage | Assam Chief Minister Essay on Discipline | Story dharitri assam land records online ভূমিৰেকৰ্ড কেনেদৰে পৰীক্ষা কৰিব? CA Foundation result | চিএ ফাউণ্ডেচন ফলাফল মুকলি কৰা হৈছে Bihu Essay in Assamese [বিহু ৰচনা]