the midnight visitor summary in assamese

Rate this post

ৰবাৰ্ট আৰ্থাৰে ডিটেকটিভ উপন্যাস দ্য মিডনাইট ভিজিটৰ লিখিছিল। এইটো মাজনিশাৰ দৰ্শনাৰ্থীৰ এটা সংক্ষিপ্ত সাৰাংশ। 

অব্যৱহাৰযোগ্য এজন ব্যক্তিগত অনুসন্ধানকাৰী। তেওঁ এনেকুৱা এজন গোপন এজেণ্ট যিয়ে তেওঁৰ হোটেলৰ কোঠাত গুৰুত্বপূৰ্ণ নথিপত্ৰ পোৱাৰ আশা কৰিছে। অৱশ্যে, তেওঁৰ এজন প্ৰতিদ্বন্দী মেক্সে তেওঁক বন্দুকৰ নম্বৰত আক্ৰমণ কৰিছিল আৰু কাগজপত্ৰ দাবী কৰিছিল। 

the midnight visitor summary in assamese

আনহাতে, অব্যৱহাৰযোগ্য সকলে ব্যতিক্ৰমী সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদৰ্শন কৰিছিল আৰু পৰিস্থিতিৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম হৈছিল। তেওঁৰ সংগী এজন ফাউলাৰে এজন গোপন এজেণ্ট অচেবলক দেখি আচৰিত হৈছিল, যি তেওঁৰ শাৰীৰিক ৰূপৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি গুপ্তচৰ হ’বলৈ বহুত ডাঙৰ আছিল।
দৃশ্যটো ফাউলাৰৰ বাবে ভয়াৱহ আছিল। 

কিন্তু, বিপদটো দেখি, অউচেবলে এটা অস্তিত্বহীন বাৰান্দাৰ বিষয়ে এটা মহান কাহিনী ৰচনা কৰিছিল, যিটো মেক্সে বিশ্বাস কৰিছিল। পুলিচে দুৱাৰত জোৰ দি আছে বুলি দাবী কৰি অব্যৱহাৰযোগ্য ভাৱে মেক্সক আৰু এবাৰ প্ৰতাৰিত কৰিছিল। মেক্সে পুলিচৰ পৰা পলায়ন কৰিব বিচাৰিছিল, সেয়েহে তেওঁ সেই ভাৰ্চুৱেল বাৰান্দাৰ পৰা জঁপিয়াই মৃত্যুমুখত পৰিছিল।

অব্যৱহাৰযোগ্য, ধেমেলীয়া গোপন গুপ্তচৰ, এই বৰ্ণনাৰ বিষয়। তেওঁ তেওঁৰ লেখক পাল ফাউলাৰৰ সৈতে আছিল। তেওঁলোকে সন্ধিয়া একেলগে সময় কটাব বিচাৰিছিল। তেতিয়া ফাউলাৰে উপলব্ধি কৰিছিল যে তেওঁ যি কল্পনা কৰিছিল তাৰ বিপৰীত মেৰু আছিল। 

অব্যৱহাৰযোগ্যভাৱে ফাউলাৰক জনাইছিল যে তেওঁ ভুলভাৱে চিন্তা কৰি আছিল আৰু তেওঁ শীঘ্ৰেই এটা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰতিবেদন চাই থাকিব যি দেশৰ ভৱিষ্যতক প্ৰভাৱিত কৰিব। তাৰ পিছত তেওঁলোক দুয়ো তেওঁৰ কোঠালৈ গ’ল। অৱশ্যে, যেতিয়া তেওঁলোকে কোঠাটোত প্ৰৱেশ কৰিছিল, মেক্স নামৰ আন এজন ব্যক্তি বন্দুক লৈ তাত থিয় হৈছিল। তেওঁ মিছাইলপ্ৰতিবেদন অহালৈকে সকলোকে শান্ত থাকিবলৈ উৎসাহিত কৰিছিল।

এজন গোপন গুপ্তচৰৰ সৈতে সাক্ষাৎ কৰোঁতে, ফাউলাৰৰ এক ৰোমাঞ্চকৰ অভিজ্ঞতা আছিল। ইফালে, অচেবলে তেওঁৰ কোঠাৰ খিৰিকীৰ তলত এটা কাল্পনিক বাৰান্দাৰ বিষয়ে এটা কাহিনীৰে আৰম্ভ কৰিছিল। এই কথোপকথনৰ সময়ত কোনোবাই নিৰন্তৰ দুৱাৰত হাতুৰি মাৰি আছিল। অব্যৱহাৰযোগ্যই কৈছিল যে পুলিচে তেওঁক আৰু তেওঁৰ কোঠাটো দৈনিক পৰীক্ষা কৰিবলৈ আহিছিল।

মেক্সে তেওঁলোক দুয়োৰে ফালে তেওঁৰ ৰিভলভাৰটো দাঙি ধৰি কৈছিল যে তেওঁ বাৰান্দাত অপেক্ষা কৰি থাকিব আৰু অচেবলে এই সময়ত আৰক্ষীসকলক আঁতৰাই পঠিয়াব লাগে নতুবা তেওঁ তেওঁলোকক গুলীয়াই দিব।

Assamese Summary :

Leave a Comment

সমাজ সংগঠনত ছাত্ৰৰ ভূমিকা ৰচনা – 2023 শফালী বাৰ্মা জীৱনী | Shafali Verma Indian Women Cricketer মিতালী ৰাজ জীৱনী | Mithali Raj Biography Women Cricketer ভাৰতীয় ডাকঘৰ নিয়োগ 2023 | 40889 খালী পদৰ বাবে আবেদন কৰক বাল্য বিবাহঃ অসমত গণ গ্ৰেপ্তাৰ, ১৮০০ ৰো অধিক গ্ৰেপ্তাৰ প্ৰবীণ গায়িকা বাণী জয়ৰামৰ মৃত্যু হয়, পদ্মভূষণ বঁটা পোৱাৰ কেইদিনমান পিছত साउथ के सुपरस्टार Thalapathy 67 का बताया Tittle फ्लिम का Vadh | नए फ्लिम “वध” कब Release हो रहा हे UPSC 2023 Notification | ইউপিএছচি অসামৰিক সেৱা পৰীক্ষা 2023 Thunivu OTT release date ভাৰিচু আৰু থুনিভু অ’টিটি ত মুক্তি Padma Awards 2023 পদ্ম বঁটা বিজয়ীসকলৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা (GK) Indian Railways १७८५ वैकेंसी का इंतजार कर रहे युवाओं के लिए बड़ा मौका है। himanta biswa sarma marriage | Assam Chief Minister Essay on Discipline | Story dharitri assam land records online ভূমিৰেকৰ্ড কেনেদৰে পৰীক্ষা কৰিব? CA Foundation result | চিএ ফাউণ্ডেচন ফলাফল মুকলি কৰা হৈছে Bihu Essay in Assamese [বিহু ৰচনা]